150.000+ vyřízených objednávek. 30.000+ kusů zboží skladem. 92m prodejní plochy v centru Prahy. Děkujeme, že jste s námi :)

Jak vybrat powerbanku a na jakých jejích parametrech záleží?

Externí nabíječka je nezbytným příslušenstvím zejména, pokud rádi cestujete. Jak vybrat powerbanku a na jaké její parametry se zaměřit?

Powerbanek je na trhu veliké množství, přičemž jejich cena začíná už na 149 Kč. I když i ty vám dokážou pomoci v nouzi, je třeba vybírat chytře. Záleží hlavně na několika parametrech, na které byste se měli zaměřit.

 

Jak vybrat powerbanku dle základních parametrů

 

Kapacita

Když už čtete název externí baterie pro iPhone i jakýkoli jiný telefon, tablet nebo příslušenství v podobě bezdrátových sluchátek, najdete u něho číslo a za ním jednotky mAh. Ono číslo pak značí velikost v miliampér hodinách. V těch se udává i kapacita baterie mobilních telefonů.

I když Apple kapacitu baterie jeho iPhonů oficiálně neudává, např. takový iPhone Xs Max ji má o kapacitě 3 174 mAh, iPhone SE pak 1 624 mAh. Dalo by se tedy říci, že 2 600mAh powerbanka dobije nejmenší iPhone jedenkrát a ještě ji trochu šťávy zbyde. S tím největším iPhonem už si ale neporadí. 

Proto je třeba pořídit si powerbanku s takovou kapacitou, aby váš iPhone nabila alespoň jedenkrát a ještě jí nějaká ta energie zbyla. Jsou zde totiž decentní ztráty, takže se nedá přímo říci, ze 10 000mAH externí nabíječka dokáže model Xs Max dobít hned třikrát.

 

Váha a použité materiály

Od powerbanky se očekává, že bude vaším společníkem zejména na vašich cestách. Jistě se tak hodí její kompaktní rozměry, stejně jako nízká váha. Počítejte však s tím, že čím větší kapacita baterie je, tím je také těžší. Své pak na tom nesou i použité materiály.

Externí baterie jsou často vyráběné z ABS plastů, které jsou nehořlavé. Výjimkou ale nejsou ani hliníkové modely. Takové powerbanky jsou pak samozřejmě o poznání těžší. 12 000mAh baterie značky Hoco, která je právě vyrobena z odolného plastu, však neváží více jak 230 g. Pro porovnání iPhone Xs Max má 208 gramů. Rozměry jsou pak powerbanky docela malé, přítomna je jen větší tloušťka takového zařízení.

 

Výkon a Přidaná hodnota

Vstupní napětí bývá 5V. Výstupní napětí bývá 5V. Existují ale i ty s rychlým nabíjením, které dokážou vaše zařízení nakrmit potřebnou šťávou o poznání rychleji. Rozhodně se tak hodí nejen pro mobilní telefony s velkou kapacitou baterie, ale i pro tablety.

Jistou výhodou jsou i takové powerbanky, které disponují více výstupy. Můžete s nimi totiž nabíjet více zařízení naráz. Další zase bývají doplněny LED, kterou si můžete v případě nouze posvítit. Hodí se i displej nebo alespoň diody ukazující stav nabití vaší externí baterie. Jak vybrat powerbanku tedy již víte, teď jen záleží na tom, jaká se vám hodí nejvíce.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace.