iPhone kabel může být nebezpečný. Za mořem museli stáhnout prodej

iPhone kabel HeyDay pro nabíjení iOS zařízení musel americký prodejce Target stáhnout z prodeje. Hrozilo nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

Target tento týden oznámil stažení z prodeje kabelu s názvem HeyDay. Jednalo se o metrový Lightning kabel s klasickým USB koncem. Tyto kabely se v obchodním řetězci prodávaly od června roku 2018 do ledna letošního roku.

iPhone kabel

Obchod prodal kolem 90 000 kabelů, které mohou způsobit elektrický šok uživateli nebo dokonce požár přeskočením jiskry. To vše způsobuje použitý kov na kabelu. Ten se může při nabíjení spojit s drátem a probíjet. Nabíjecí kabel byl nabízen v fialové, zelené a modré barvě a měl certifikaci MFi. Ta zajišťuje správnou funkčnost s každým iOS zařízením.

iPhone kabel HeyDay se musí okamžitě přestat používat

Pokud byste takový kabel objevili i u sebe, což moc pravděpodobné není, protože u nás se neprodával, ale možné to je, hledejte na něm název Heyday. Na obalu od kabelu je také uvedeno číslo modelu 080 08 8261.

Target nabízí zákazníkům, kteří si kabel zakoupili, bezplatnou náhradu nebo vrácení peněz. Upozorňuje také, že kabel musí zákazníci okamžitě přestat používat a vrátit jej.

Zdroj: Macrumors.com

Máte své jablíčko rád a nechcete riskovat, že se rozbije při pádu nebo jen poškodí při běžném používání? Toto riziko lze efektivně minimalizovat. Stačí si zakoupit jeden z našich krytů na iPhone nebo obalů na iPad. Nabízíme kvalitní obaly na iPhone různých druhů, barev i materiálů, vybere si tedy opravdu každý. Máme i širokou nabídku krytů na iPad a iPad mini, díky kterým se už nikdy nestane, že by se váš přístroj poškodil. Navíc již dávno neplatí, že kryt musí kazit vzhled telefonu. Naše kryty na iPhone a obaly na iPad nabízí kromě kvalitní ochrany přístroje jako takového i perfektní design a můžete si tedy vybrat takový obal na iPhone nebo iPad, který vám bude vyhovovat nejvíce.
Všechny názvy a firemní označení firmy Apple jsou chráněny jejich autorskými právy a na našich stránkách jsou použity z čistě informačních důvodů.