Dobíjecí stanice může být velmi výkonná a hravě překoná Apple originál

Dobíjecí stanice pro Apple produkty je v originálním provedení vždy dimenzována na dané zařízení. Výrobci třetích stran ale dokáží nabídnout vyšší výkon.

Když si koupíte nový iPhone, v krabičce spolu s ním dostanete nabíjecí kabel, ale adaptér budete hledat marně. Navíc základní verze, kterou Apple prodává, poskytuje pouze 5W nabíjecí výkon. A co si budeme povídat, ta nabíjí telefon velmi dlouho.

Jestli nechcete ztrácet čas, je třeba se poohlédnout po výkonnější dobíjecí stanici. Moderní nabíjecí adaptéry už poskytují několikanásobný výkon a přitom si zachovávají velmi kompaktní rozměry.

Dobíjecí stanice v jednoduchém i vícerém provedení

První výhodou adaptérů výrobců třetích stran je jejich rychlost. Pokud si pořídíte adaptér s podporou Quick Charge 3.0, budete mít v ruce zařízení, které zvládá výkon 18 W a to je skoro 4x více než u originálního Apple adaptéru! Takové hodnoty přitom dokážou novější iPhony využít a 50 % energie telefonu dodáte za 30 minut.

Dalším nesporným kladem je možnost zakoupení adaptéru s více USB porty. Lze tak nabíjet více zařízení najednou. V nabídce jsou duální nabíjecí adaptéry s dvěma porty i adaptéry s třemi porty. Jejich cena se pohybuje v řádu několika set korun a rozhodně se tak vyplatí. 

K nabíjení můžete používat originální Apple kabel, který vyšší rychlost už podporuje. U iPhonů začíná podpora rychlého nabíjení od modelu iPhone 8. iPhone 7 nepodporuje tak rychlé nabíjení, ale pokud použijete k dobití například 12W adaptér z iPadu, bude rychlost nabíjení vyšší. I u tak starých telefonů má tedy smysl pořídit výkonnější nabíječku. V tomto případě koukejte po adaptérech, které nesou označení 2,1 A nebo 2,4 A.