Bezdrátová nabíječka iPhone 8 umí nabít i rychle a bezpečně

Bezdrátová nabíječka iPhone 8 už zvládne nabít, protože telefon podporuje nabíjecí standard Qi. Jak rychle to zvládne a na co si dát pozor?

Nové iPhony už podporují bezdrátové nabíjení a díky tomu je můžete nabíjet bez nutnosti zapojování kabelů. Už od verze iPhone 8 a iPhone 8 Plus si užijete tuto funkci. Dalšími telefony jsou pak iPhone X, iPhone XR, iPhone Xs, iPhone Xs Max a zcela nové iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.

Bezdrátová nabíječka iPhone 8 vrací do hry

Možná i kvůli podpoře bezdrátového nabíjení nemají majitelů iPhonů 8 moc důvodů k přechodu na novější telefon. Jedná se o skutečně velmi šikovnou funkci, kterou oceníte doma i v kanceláři.

Praktické fungování doceníte v několika případech. Když jdete spát, doma je tma a těžko se vám hledá kabel a způsob, jakým ho do telefonu zapojit. Jednoduše iPhone položíte na noční stolek, kde čeká bezdrátová nabíječka.

V kanceláři, když máte nabíječku na pracovním stole a potřebujete iPhone občas vzít do ruky. S připojeným kabelem byste museli neustále telefon odpojovat a zapojovat.

I doma, kde necháte nabíječku na nějaké skříňce oceníte jednoduchost využití. Minimálně z estetiských důvodů, protože nikde nebudou trčet otravné kabely.

Na co si dát pozor při výběru

Bezdrátová nabíječka iPhone 8 musí být schopna nabít rychle a hlavně spolehlivě. Proto se vyhněte pomalým řešením. U popisu produktu hledejte údaj o výkonu, který je vyjádřen ve wattech. iPhony podporují maximální výkon 7,5 W. Když tedy u nabíječky svítí, že podporuje 5 W, zkuste se podívat také na další.

V praxi činí rozdíl nabíjení 5W nabíječkou oproti 7,5W za půl hodiny zhruba 7 % energie. Není to mnoho, ale každý ušetřený čas se hodí.