Opravdu potřebujete AirPods s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem?

AirPods s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem jsou druhou generací těchto sluchátek. Je dražší a ne všichni ji využijí. Patříte mezi ně?

Společnost Apple se se sluchátky AirPods trefila do černého. V době jejich představení už bylo na trhu množství Bluetooth sluchátek, která sice umožňovala „bezdrátové“ přehrávání, takže jste k jejich propojení mezi obvykle telefonem a jimi nepotřebovali žádný kabel, obě sluchátka jím ale pořád propojená byla.

Zásadní nevýhodou tohoto řešení je přenášení rázů z kabelu do vašich uší. Při chůzi je pociťovat nemusíte, zejména při sportu ale „uslyšíte“ každý svůj krok. Tím, že je Apple oprostil od kabelů předešel i právě tomuto efektu, a protože se jednalo o první skutečně bezdrátová sluchátka, uživatelé je jednoduše chtěli i jen kvůli jejich designu. A samozřejmě také značce.

 

AirPods s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem nebo bez něho?

Od prosince roku 2016 však Apple představil i jejich druhou generaci a poté ještě nástupce v podobě modelu AirPods Pro, který už nemá tzv. peckovou konstrukci, ale jedná se o špunty se silikonovými nástavci. Zásadní novinkou AirPods 2. generace je, že lze jejich nabíjecí pouzdro nabíjet bezdrátově. To funguje nejen s nabíječkami, dle Applu s certifikací Qi, ale i s drátovými nabíječkami připojenými konektorem Lightning – tak, jak se nabíjí první generace.

Hlavní nevýhodou je však cena. První generace vás u společnosti Apple v jejím Apple Online Store vyjde na 4 790 Kč, druhá, jen abyste mohli pouzdro bezdrátově nabíjet, je pak o 1 000 Kč vyšší (AirPods Pro stojí závratných 7 290 Kč). K tomu samozřejmě musíte ještě vlastnit bezdrátovou nabíječku. Pokud již nějakou máte, investice do bezdrátového nabíjení jistě dává smysl a to zejména i díky většímu vašemu pohodlí. Pokud ne, je jen na vás, zda si investici svých peněz do druhé generace a právě i nabíječky ospravedlníte.

Nejlevnější bezdrátová nabíječka společnosti Hoco vás vyjde na 449 Kč. Za ty kvalitnější ale zaplatíte klidně i 2 799 Kč, nebo dokonce více jak 4 tisíce. Je ale fakt, že taková nabíječka poskytuje nejen exkluzivní design a rychlé nabíjení ale i možnost nabíjet až tři zařízení zároveň.