AirPods 2 mají bezdrátové nabíjení a hodí se k nim ochranné pouzdro

AirPods 2. generace jsou bezdrátová sluchátka, která mají oproti první verzi možnost bezdrátového nabíjení. Jistě k nim využijete i odolné pouzdro, které splní i designovou funkci.

Společnost Apple se se sluchátky AirPods trefila do černého. V době jejich představení už bylo na trhu množství Bluetooth sluchátek, která sice umožňovala „bezdrátové“ přehrávání, takže jste k jejich propojení mezi obvykle telefonem a jimi nepotřebovali žádný kabel, obě sluchátka jím ale pořád propojená byla.

Zásadní nevýhodou tohoto řešení je přenášení rázů z kabelu do vašich uší. Při chůzi je pociťovat nemusíte, zejména při sportu ale „uslyšíte“ každý svůj krok. Tím, že je Apple oprostil od kabelů předešel i právě tomuto efektu, a protože se jednalo o první skutečně bezdrátová sluchátka, uživatelé je jednoduše chtěli i jen kvůli jejich designu. A samozřejmě také značce.

AirPods 2 nebo starší generaci?

Od prosince roku 2016 však Apple představil i jejich druhou generaci a poté ještě nástupce v podobě modelu AirPods Pro, který už nemá tzv. peckovou konstrukci, ale jedná se o špunty se silikonovými nástavci. Zásadní novinkou AirPods 2. generace je, že lze jejich nabíjecí pouzdro nabíjet bezdrátově. To funguje nejen s nabíječkami, dle Applu s certifikací Qi, ale i s drátovými nabíječkami připojenými konektorem Lightning – tak, jak se nabíjí první generace.

Nejlevnější bezdrátová nabíječka společnosti Hoco vás vyjde na 449 Kč. Za ty kvalitnější ale zaplatíte klidně i 2 799 Kč, nebo dokonce více jak 4 tisíce. Je ale fakt, že taková nabíječka poskytuje nejen exkluzivní design a rychlé nabíjení ale i možnost nabíjet až tři zařízení zároveň.

Obal na Airpods využijete různě

AirPods case je z hodně tvrdého plastu, takže snese opravdu hodně. Na druhou stranu je bílý, takže na něm bude veškerá špína vidět a hlubší škrábance mu prostě slušet nebudou. Určitě tak uvažujte o nějakém obalu na AirPods.

Kromě designu se ale dají sehnat i pouzdra na AirPods, která nabízejí další funkce. Hlavně bezdrátové nabíjení. To je řešeno tak, že do takového pouzdra dáte AirPody s krabičkou, připojíte je přes lightning port a už můžete vesele bezdrátově nabíjet. Celé zařízení se jen nepatrně zvětší. Bezdrátové nabíjení AirPods povýší na další úroveň a jestli vám doma už nějaká ta bezdrátová nabíječka straší, nemusíte neustále všude tahat kabely.