Jak zlepšit kvalitu hovorů na iPhone

V systému iOS 16.4 Apple zpřístupnil funkci Voice isolation (Izolace hlasu) pro použití během mobilních hovorů. Čtěte dále a dozvíte se, jak s ní zlepšíte kvalitu hovorů.

V systému iOS 15 přidala společnost Apple několik nových funkcí, které mají zatraktivnit videokonference pomocí aplikace FaceTime a dalších aplikací pro videohovory. Jedna z těchto funkcí, nazvaná Voice Isolation (Izolace hlasu), usnadňuje lidem slyšet váš hlas během videohovoru a v iOS 16.4 ji Apple povolil i pro běžné telefonní hovory.

Při hovoru mikrofon vašeho zařízení obvykle zachycuje širokou škálu zvuků z okolí, ale díky funkci Izolace hlasu strojové učení tyto zvuky rozlišuje, blokuje okolní hluk a upřednostňuje váš hlas tak, aby byl zřetelnější.

Následující kroky ukazují, jak na iPhonu se systémem iOS 16.4 zapnout izolaci hlasu při běžném telefonním hovoru.

Jak zlepšit kvalitu hovorů na iPhone

  • Otevřete aplikaci Telefon a spusťte s někým běžný zvukový hovor.
  • Po zahájení hovoru stáhněte ovládací centrum tažením šikmo dolů z pravého horního rohu obrazovky.
  • Klepněte na tlačítko Mikrofon v horní části.
  • Vyberte možnost Izolace hlasu.

Hlasová izolace bude nyní aktivována a můžete ji kdykoli vypnout jednoduše tak, že znovu vstoupíte do Ovládacího centra a vyberete možnost Standardní.

Když Apple původně představil funkci Voice Isolation pro FaceTime, uvedl také další zvukovou možnost nazvanou Wide spectrum (Široké spektrum), která podle společnosti dokáže zachytit celou symfonii zvuků - váš hlas a vše kolem vás. Tento režim v podstatě přenáší do hovoru všechny zvuky, takže je ideální pro případy, kdy chcete, aby druhá osoba slyšela vše, co se děje v prostoru, ve kterém se nacházíte.

Za současného stavu není Wide Spectrum k dispozici pro běžné telefonní hovory, ale skutečnost, že iOS 16.4 uvádí, že funkce je v současné době nedostupná, naznačuje, že by mohla být rozšířena i do aplikace Telefon v budoucnu.