Držák do auta s bezdrátovým nabíjením iPhone spojuje hned několik funkcí

Držák do auta s bezdrátovým nabíjením iPhone je stále populárnějším. Ve voze můžete díky němu pevně telefon uchytit, nabíjet a s iPhony 12 nastupuje i užitečná funkce MagSafe.

Mít při řízení dopravního prostředku mobilní telefon neustále na očích může být v mnohých situacích nebezpečné. Při řízení se tak vždy plně soustřeďte jen na to. Pokud však jedete do neznámých končin, potřebujete využít služeb navigace. V takovém případě může být telefon skutečně nápomocen. Kam ale s ním? Samozřejmě že do ideálního držáku.

Držák do auta je běžným příslušenstvím a na trhu najdete nepřeberné množství jeho variant od různých značek. Držák do auta s bezdrátovým nabíjením už ale budete hledat o poznání hůře. Samotné bezdrátové nabíjení je totiž pořád doménou střední a vyšší třídy mobilních telefonů. A i když se jej výrobci snaží implementovat do svých modelů stále častěji, ještě není tak rozšířené, jak bychom si možná přáli.

Držák do auta s bezdrátovým nabíjením iPhone má i zápory

Jedná se přitom o maximálně praktické řešení. Do telefonu totiž nemusíte připojovat žádné kabely. Ty máte ze zásuvky v autě vyvedeny přímo do držáku, který vašemu mobilnímu telefonu předává šťávu bezdrátově. Manipulace s vkládáním a vyndáváním telefonu je tak o to snazší. Celé řešení má ale pořád jeden značný nedostatek a tím je vyšší zahřívání vašeho zařízení. 

Nejhorší varianta je, pokud se v letním období vydáváte na dlouhou cestu do neznáma a váš telefon při tom chráníte krytem. Při zapnuté navigaci se ten zahřívá sám od sebe, působí na něho teplo ve voze a zahřívá se i bezdrátovým nabíjením. Pokud jej k tomu máte ještě v krytu nebo pouzdru, nedivte se, že se vám v takovém případě může přehřát a sám se vypne, aby se zchladil. Obecně veškeré bezdrátové nabíječky totiž trpí ztrátami při přenosu dodávané energie.

Výběr držáku do auta s bezdrátovým nabíjením

Samootvírací držák do auta s bezdrátovým nabíjením za 369 Kč slouží jako multifunkční produkt. iPhone si s ním nabijete, ale samozřejmě i zároveň uchytíte v autě. Pokud nepotřebujete, nemusíte zapojovat kabel pro nabití telefonu. Navíc se sám po přiblížení telefonu otevře a při odebírání zase rozevře.

Bezdrátová nabíječka a držák do auta Devia Gravity poslouží jako výkonná nabíjecí plocha pro iPhone i pevný držák do ventilační mřížky automobilu. V balení najdete nabíjecí kabel do USB a nabíjecí výkon činí až 10 W. Cena je 499 Kč.

Držák do auta s MagSafe je pak poslední vychytávkou. Díky silným magnetům telefon na držáku pevně drží a zároveň se bezdrátově nabíjí. Držák do auta ESR HaloLock toto všechno umí. Podporuje rychlost nabíjení až 7,5 W a vkládá se do ventilační mřížky uvnitř vozidla.