Apple aktualizoval MacBook Air. Lákadlem je zejména procesor Core i5

Apple 18. března aktualizoval svůj MacBook Air, který nově nese označení vydání 2020. Klíčovým rozdílem je výkonnější procesor se stejným označením Core i5.

MacBook Air 2019 obsahoval dvoujádrový procesor Core i5 bez jakýchkoli dalších alternativ. MacBook Air 2020 vám ale již dává na výběr. Zvolit můžete 1,1GHz dvoujádrový Intel Core i3 procesor s 256GB úložištěm, nebo 1,1GHz čtyřjádrový Intel Core i5 s 512GB úložištěm. Rozdíl sice na první pohled nemusí být zřejmý, ale pokud se zaměříte na procesror Core i5, vězte, že jeho výkon je úplně někde jinde.

Zatímco starý model používal procesor 8. generace, i když s o poznání vyšší frekvencí 1,6 GHz, čtyřjádrový proceseor Core i5 v modelu 2020 je už 10. generace. Navzdory nižší frekvenci se však v testu Geekbench 5 ukazuje jeho patřičný výkon. Novinka tak dosáhla skóre 1 047, kdežto model 2019 jen 790 bodů – to tedy pokud se bavíme o jednom jádru. Při testování výkonu s více jádry měl starší dvoujádrový model skóre 1 628, ale čtyřjádrový čip v novince dosáhl až 2 658 bodů.

Nová generace však přinesla i větší základní úložiště (ruční konfigurace nyní umožňuje až 2 TB), protože v modelu z roku 2019 bylo jen 128GB. Novinka už podporuje i 6K monitory, má nový mechanizmus klávesnice a hlavně zajímavější cenovku. Nižší model totiž startuje na magické hranici 29 990 Kč a je tak nejdostupnějším notebookem společnosti. Model s procesorem Core i5 vás pak vyjde na 38 990 Kč. Předobjednávat můžete již nyní, dostupnost se očekává od 23. dubna.

Máte své jablíčko rád a nechcete riskovat, že se rozbije při pádu nebo jen poškodí při běžném používání? Toto riziko lze efektivně minimalizovat. Stačí si zakoupit jeden z našich krytů na iPhone nebo obalů na iPad. Nabízíme kvalitní obaly na iPhone různých druhů, barev i materiálů, vybere si tedy opravdu každý. Máme i širokou nabídku krytů na iPad a iPad mini, díky kterým se už nikdy nestane, že by se váš přístroj poškodil. Navíc již dávno neplatí, že kryt musí kazit vzhled telefonu. Naše kryty na iPhone a obaly na iPad nabízí kromě kvalitní ochrany přístroje jako takového i perfektní design a můžete si tedy vybrat takový obal na iPhone nebo iPad, který vám bude vyhovovat nejvíce.
Všechny názvy a firemní označení firmy Apple jsou chráněny jejich autorskými právy a na našich stránkách jsou použity z čistě informačních důvodů.