13palcový MacBook Pro bude v další aktualizaci využívat procesor Intel Ice Lake

13palcový MacBook Pro se Apple chystá aktualizovat a měl by tak dostat Intel procesor 10. generace Ice Lake. Po 16palcové variantě se tak můžeme těšit na další nový MacBook Pro.

Říká se, že Apple pracuje na obnovené verzi 13palcového MacBooku Pro po uvedení nové 16palcové verze v říjnu loňského roku. Nové 13palcové stroje by mohly osadit čipy Intel Ice Lake 10. generace.

13palcový MacBook Pro budou zase výkonnější

O víkendu sdílel twitterový účet _rogame výsledky benchmarku stroje, o kterém se říká, že je nadcházejícím 13palcovým MacBookem Pro‌ vybaveným čipem Intel 10. generace i7-1068NG7 Ice Lake 2.3GHz s podporou technologie Turbo Boost 4.1GHz.

Srovnávací údaje porovnávají nový čip 10. generace s čipem Core i5 8. generace, který nyní je ve špičkovém 13palcovém ‌MacBooku Pro‌ z roku 2019. Výsledky ukazují, že nový 13palcový stroj byl přibližně o 12 % rychlejší než současný 13palcový ‌MacBook Pro‌, pokud jde o rychlosti procesoru, a téměř o 30 % rychlejší, pokud jde o grafický výkon.

Pokud Apple uvolní 13palcový ‌MacBook Pro‌ s výše zmíněným čipem Ice Lake, bude to první notebook Applu vybavený čipem 10. generace. Ačkoli to není zahrnuto do úniku, 16palcová aktualizace MacBooku Pro‌ v roce 2020 by mohla také obsahovat čipy 10. generace, i když se očekává, že 16palcové počítače budou používat čipy Comet Lake postavené na architektuře 14 ++ nm.

Zvěsti naznačují, že Apple v první polovině roku 2020 vydá aktualizovaný 13palcový MacBook Pro‌, snad na své březnové akci, i když je možné i WWDC. Očekává se, že spolu s čipy Intel 10. generace budou nové stroje vybaveny vylepšenou nůžkovou klávesnicí, která byla poprvé představena v 16palcovém MacBooku Pro‌, spolu s možností upgradovat na 32 GB RAM.

Zdroj: Macrumors

Máte své jablíčko rád a nechcete riskovat, že se rozbije při pádu nebo jen poškodí při běžném používání? Toto riziko lze efektivně minimalizovat. Stačí si zakoupit jeden z našich krytů na iPhone nebo obalů na iPad. Nabízíme kvalitní obaly na iPhone různých druhů, barev i materiálů, vybere si tedy opravdu každý. Máme i širokou nabídku krytů na iPad a iPad mini, díky kterým se už nikdy nestane, že by se váš přístroj poškodil. Navíc již dávno neplatí, že kryt musí kazit vzhled telefonu. Naše kryty na iPhone a obaly na iPad nabízí kromě kvalitní ochrany přístroje jako takového i perfektní design a můžete si tedy vybrat takový obal na iPhone nebo iPad, který vám bude vyhovovat nejvíce.
Všechny názvy a firemní označení firmy Apple jsou chráněny jejich autorskými právy a na našich stránkách jsou použity z čistě informačních důvodů.