Karaoke mikrofony

Karaoke je velice populární forma zábavy, ve které amatérský zpěvák zpívá do hudebního základu známých písní. Obvykle je z nich úplně odstraněn hlas původního interpreta, takže přednes spočívá čistě na hlavním aktérovi. Ten přitom nemusí znát slova zpívané písně, protože ta jsou zobrazována na obrazovce před ním. Bývají často animovaná, což zpěvákovi napovídá, kde se nachází, ale pomáhá mu to udržet i správný rytmus.

Karaoke texty jsou běžně dostupné napříč internetem. Výhodou je, že když se jedná o populární písně, nejsou ty závislé na znalosti jazyka, najdete jich tedy obrovské množství. K tomu, abyste si ale tento styl zábavy patřičně užili, potřebujete vlastnit i karaoke mikrofony. Na různých večírcích byste totiž čistě se svým hlasem nevystačili.

Karaoke mikrofony se od těch běžných značně odlišují. Často mívají speciální zvukové efekty vylepšující zpěv, slot na SD kartu pro zaznamenávání si výkonu jednotlivých aktérů, ale je v nich i přítomný integrovaný reproduktor. Je tomu z toho důvodu, abyste jej nemuseli nikam připojovat. Stačí jej zapnout a zpívat. Hodně záleží na jejich výkonu, aby ten ozvučil i větší místnost. Díky integrované baterii počítejte s tím, že je budete muset také nabíjet. V nepřetržitém provozu obvykle vydrží tři až pět hodin.