Kamery do auta nahrávají veškeré dění před autem. Hodí se jako důkaz v případě nehody

Kamery do auta se stávají běžnou součástí výbavy vozidla. Zvládnou nahrát vše, co se stane před vozidlem a v případě nehody tak máte v ruce jasný důkaz toho, co se stalo.

Kamera do auta je malé zařízení, také se mu říká dashcam, které nahrává vše, co se odehrává před vozidlem a je v zorném poli objektivu. Při výběru byste tak měli dbát na to, aby byl úhel záběru co nejširší, rozlišení co nejvyšší a také, aby šel záznam lehce přehrávat na dalších zařízeních.

Kamery do auta s řadou funkcí

Kamera se hodí vždy, když chcete mít v ruce nezpochybnitelný důkaz. Těžko se pak někdo může vymlouvat na to, že se situace odehrála jinak. Kamera v autě natáčí záznam od momentu, kdy nastartujete a zase se vypne v případě, když motor vypnete. Záznam se uchovává do chvíle, kdy je stále volné místo a když dojde, smažou se nejstarší záběry. Pokud se tak něco stane, pořízený záběr využijete hned a hned ho máte k dispozici.

Rozlišení kamery je asi to, co vás bude zajímat nejvíce. V případě Full HD je možné dobře přečíst i SPZ auta nebo vidět detailní obličeje osob. Proto určitě doporučujeme nákup takové kamery a dbát na to, aby rozlišení 1920 x 1080 pixelů podporovala. Ruku v ruce s tím jde snímková frekvence. Minimum je 30 (případně 24) snímků za sekundu, 60 snímků za sekundu je ale lepších.

Už jsme zmiňovali úhel záběru, tedy aby kamera byla schopna obsáhnout široké zorné pole a na záznamu bylo vidět vše, co je možné z výhledu auta vypozorovat. Většina kamer pracuje v rozsahu od 120 ° do 170 °. Čím více, tím samozřejmě lépe.

Kam ukládat záznamy

Uvnitř kamer je buď interní úložiště nebo slot na paměťovou kartu. Karta přitom výrazně rozšiřuje často velmi malou interní paměť a je tak nutností. Pokud budete paměťovou kartu do kamery kupovat, dbejte na její rychlost zápisu. Video s vyšším rozlišením a snímkovací frekvencí vyžaduje rychlejší kartu a většinou tak musíte pořídit minimálně tu ve třídě Class 10. Kapacita může být až 128 GB, takže se na úložiště vejdou desítky hodin záběrů.

V případě paměťové karty je pak poměrně jednoduché záznam přehrát i jinde, například na počítači. Kartu jen vyndáte a vložíte do čtečky paměťových karet. Popřípadě připojíte ke kameře USB kabel nebo ji propojíte se svou domácí Wi-Fi, přes kterou záznam také přehrajete i na jiném zařízení.