Ochranné sklo Apple Watch 41 mm zabrání poškození displeje i při pádech

Ochranné sklo Apple Watch 41 mm bude sedět na hodinky Series 7 v menší velikosti. Poškrábat displej je totiž velmi jednoduché a potom to hodně mrzí.

Poškodit sklo chytrých hodinek je velice snadné. Oproti iPhonům je totiž nosíte v neustálém kontaktu s okolím. Díky tomu, že je máte na svém zápěstí, s nimi tak snadno ťuknete o obložku dveří, nebo je naopak odřete o štukovanou zeď. A věřte, že tyto případy nejsou nijak výjimečné. A i když se Apple snaží jejich sklo udělat co nejvíce odolné, někdy máte jednoduše smůlu.

Ochranné sklo Apple Watch 41mm vybírejte přesně

I když jsou i pro Apple Watch dostupné různé kryty, v tomto případě se vyplatí sáhnout spíše po tvrzeném sklu. Pokud jej následně rozbijete, taková výměna skla Apple Watch je nejen že otázkou chvilky, ale i nepoměrně méně vynaložených financí. A takové ochranné sklo nestojí mnoho, dáte za něj pár set korun. Výměna displeje by byla mnohonásobně nákladnější.

Při výběru si dávejte pozor na přesný rozměr skla. Apple Watch se totiž dnes vyskytují rovnou v 6 různých rozměrech. První generace se nabízely v provedení 42 a 38 mm. Od Apple Watch Series 4 se displej zvětšil na rozměry 40, respektive 44 mm. Nyní, s příchodem Apple Watch Series 7 se opět velikosti navýšily a vybírat lze mezi 45mm a 41mm variantou. Proto je důležité koupit přesný rozměr.

Tvrzená skla na Apple Watch nijak zásadně nezvětší objem hodinek a jejich tloušťku. Sklo nese většinou velmi malé rozměry a jeho výška je kolem 0,1 mm. Nebudete tak ani vědět, že nějaké sklo na obrazovce máte. Hodinky lze pak ovládat úplně stejně a jsou dostupné všechny funkce. 

Fólie na Apple Watch

Když by vám přece jen tvrzené sklo nesedělo a přišlo nepohodlné, je tu ještě další možnost. Ochranná fólie na Apple Watch nebude tak moc bránit nárazům, ale to ani není potřeba. S 7. sérií Apple hodinky obdařil velmi tvrdým sklem, které je odolné proti prasknutí. Poškrábe se ale stejně snadno a tady pomůže právě fólie.