Pouzdro / kryt pro iPad 2017 / 2018 - Griffin, Survivor Black/Clear

Kód: GB43623
ZdarmaZdarma 2 349 Kč
GB436232
2 349 Kč 1 799 Kč
Vyprodáno
  • vysoce odolné pouzdro pro iPad 2017/2018
  • možnost synchronizace a nabíjení s krytem

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • vysoce odolné pouzdro pro iPad 2017/2018
  • možnost synchronizace a nabíjení s krytem

Kompatibilní modely iPadu: A1822, A1823, A1893, A1954 

8-foot drop protection - Designed to meet or exceed US Department of Defense MIL-STD-810G, Survivor All-Terrain protects your iPad from 8-foot (2.4-meter) drops onto concrete. Inside Survivor All-Terrain's hard shell, our proprietary Impact Dispersion System surrounds your iPad with a silicone ring that absorbs and directs impact forces away from the device.

Rain, mud, sand, snow, and dust protection - We know you want to be able to use your iPad anywhere. That's why Survivor All-Terrain is completely sealed to keep out dust, sand, rain, and a host of other environmental factors.

Slimmer protection - You shouldn't have to sacrifice protection to get a slim, easy-to-use case for your iPad. Survivor All-Terrain has been redesigned to be thinner than the competitors' rugged cases. A recessed back and easy-to-grip bumper work together to make this Survivor All-Terrain our easiest to hold yet.

4 layers of protection, one incredible case - Survivor All-Terrain's 4 layers of protection start with a shatter-resistant polycarbonate frame surrounded by a rugged, shock-absorbing bumper. The HD clarity screen protector snaps on to seal your touchscreen from the outside environment. Volume, power and mute switches are covered. And hinged plugs seal the dock connector and headphone port when you're not using them.

Full function, no compromises – Survivor All-Terrain surrounds your iPad in protection, but never gets in your iPad's way. Water-proof speaker ports ensure that the speakers sound great. The screen shield is totally compatible with your iPad's Touch ID sensor AND 3D Touch. And a fully-redesigned clip-on workstand is included; it's perfect for positioning your iPad for watching videos or typing.

Toto pouzdro nelze kombinovat s ochrannou fólií či sklem, jelikož ochrannou vrstvu displeje už pouzdro obsahuje.

Související pojmy: kryt na ipad 2017, obal na ipad 2017, pouzdro na ipad 2017, kryt, pouzdro, obal, ipad 2017, ipad 2018

Doplňkové parametry

Kategorie: Pouzdra, kryty a obaly na iPad 9.7 2017/2018
Záruka: 2 roky
Barva: Black, Crystal Clear
Materiál: guma, plast
Určeno pro: iPad 2017/2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Máte své jablíčko rád a nechcete riskovat, že se rozbije při pádu nebo jen poškodí při běžném používání? Toto riziko lze efektivně minimalizovat. Stačí si zakoupit jeden z našich krytů na iPhone nebo obalů na iPad. Nabízíme kvalitní obaly na iPhone různých druhů, barev i materiálů, vybere si tedy opravdu každý. Máme i širokou nabídku krytů na iPad a iPad mini, díky kterým se už nikdy nestane, že by se váš přístroj poškodil. Navíc již dávno neplatí, že kryt musí kazit vzhled telefonu. Naše kryty na iPhone a obaly na iPad nabízí kromě kvalitní ochrany přístroje jako takového i perfektní design a můžete si tedy vybrat takový obal na iPhone nebo iPad, který vám bude vyhovovat nejvíce.
Všechny názvy a firemní označení firmy Apple jsou chráněny jejich autorskými právy a na našich stránkách jsou použity z čistě informačních důvodů.